Vyvinou se vám protilátky, pokud máte oslabenou imunitu

Vyvinou se vám protilátky, pokud máte oslabenou imunitu

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o péči o rakovinu!

Nejnovější v rakovině

Zprávy o rakovině z výroční schůze AACR 2021: Cílená terapie a imunoterapie

Cílená terapie a imunoterapie vykazovaly zisky pro rakovinu plic, lymfom a melanom.

Od Miriam Davisové, 22. dubna 2021

Přehled zpráv o rakovině: nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny v březnu 2021

Zdravá výživa srdce chrání před rakovinou, akupunktura funguje při bolestech pohybového aparátu po rakovině a další zprávy o rakovině od března 2021.

Od Liz Scherer 12. dubna 2021

Přehled zpráv o rakovině: Nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny v únoru 2021

Rakovina prsu u žen převyšuje rakovinu plic jako celosvětově nejčastější rakovinu, souvislost mezi venkovním osvětlením v noci a rakovinou štítné žlázy a další rakovinou. . .

Od Liz Scherer 24. února 2021

Vakcíny a rakovina proti COVID-19: Co potřebujete vědět

Je to bezpečné? Budete mít reakci? Vyvinou se vám protilátky, pokud máte oslabenou imunitu? Máme odpovědi.

Od Liz Scherer 19. února 2021

Přehled zpráv o rakovině: nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny za leden 2021

Káva může předcházet rakovině prostaty, srdečnímu riziku u mužů s rakovinou prsu a dalším novinkám o rakovině od ledna 2021.

Od Liz Scherer 3. února 2021

Přehled zpráv o rakovině: nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny za prosinec 2020

Sledujte a čekejte, jak se objevuje jako možnost u některých typů rakoviny štítné žlázy, potenciální nový přístup pro pacienty s AML a další zprávy o rakovině od prosince 2020. .

Od Shari Roan 22. ledna 2021

Studie CDC uvádí, že rakovina stárne srdce

Lidé, kteří přežili rakovinu, žijí déle než kdykoli předtím, ale čelí řadě zdravotních rizik, včetně srdečních komplikací.

Od Ashley Welch, 21. ledna 2021

2. den sympozia o rakovině prsu v San Antoniu: Závislost na lécích proti bolesti a sedativách častější, než se očekávalo po operaci rakoviny prsu

Krevní test, který může pomoci předpovědět průběh nemoci; těhotenství po léčbě; a závislost na lécích patří mezi horká témata veletrhu SABCS 2020.

Od Shari Roan 14. prosince 2020

Méně léčby může být v pořádku pro některé ženy po menopauze s rakovinou prsu a dalšími novinkami ze sympozia o rakovině prsu v San Antoniu 2020

Mnoho lékařů přehlíží vedlejší účinky záření, Verzenio pomáhá předcházet relapsům a další z výroční schůze SABCS.

Od Shari Roan 10. prosince 2020

Přehled zpráv o rakovině: Nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny v listopadu 2020

Vystavení radiaci při skenování může zvýšit riziko rakoviny varlat, sledování a čekání je u afroamerických mužů v pořádku a další zprávy o rakovině. . .

Od Shari Roan 1. prosince 2020 “

Když většina z nás přemýšlí o úlevě od bolesti, sáhneme po lékárničce a láhvi volně prodejného léku proti bolesti. Zatímco tyto pilulky mohou být dobré pro bolesti hlavy nebo jednoduché bolesti a bolesti, někteří lidé s chronickou bolestí potřebují jiný přístup. Jednou z možností je topický lék proti bolesti.

“Topické léky jsou léky, které se neužívají orálně, ale místo toho se aplikují přímo na kůži a obsahují vehikulum pro podávání léků, které jim umožňuje proniknout přes kůži do bolestivých oblastí,” říká Jeremy A. Scarlett, MD, certifikovaná rada pro bolest. management doctor ve společnosti Advanced Pain Management in Sheboygan, Wisc.

Volně prodejná topická terapie pro úlevu od bolesti

Mnoho aktuálních léků proti bolesti je k dispozici bez lékařského předpisu, včetně produktů jako Bengay, Flexall a podobných krémů a gelů. Ty se používají spíše k bolestem svalů než k léčbě vážných bolestí způsobených zlomeninami kostí nebo poškození nervů.

“Většina volně prodejných topických léků, o kterých vím, je primárně složena z methanolu a methylsalicylátu, které fungují tak, že zahřívají a poté ochlazují pokožku, aby rušily základní bolest,” říká Scarlett. Ještě další, jako například Capzasin a Zostrix, poskytují protidráždivé látky zvané kapsaicin, aby zmátly nervy do menšího pocitu bolesti. Ve skutečnosti dělají jen málo pro snížení zánětu, ale často jsou účinnými léky zmírňujícími bolest nebo přinejmenším tlumícími bolest. “Často se používají ve spojení s lokálně aplikovaným ledem, což je ve skutečnosti poměrně účinný protizánětlivý prostředek,” dodává. Obecně je bezpečné užívat spolu s těmito přípravky ibuprofen (Advil) nebo acetaminofen (Tylenol).

Témata týkající se síly na předpis

Nedávno bylo vyvinuto několik nových typů topických léků proti bolesti na předpis. Jedním z topických léků dostupných na předpis je transdermální náplast fentanyl (Duragesic), která dodává silný opioid přes kůži pro úlevu od silné bolesti.

Dalším typem lokální terapie pro úlevu od bolesti jsou „nesteroidní látky“-často označované jako NSAID-které pomáhají snižovat bolest a zánět a obvykle se používají při bolestech kloubů, svalů, vazů a šlach. Účinná látka diklofenak je k dispozici v různých formách včetně gelu (Voltaren), náplasti (Flector) a topického roztoku (Pennsaid).

Krémy, náplasti a gely: Které byste si měli vybrat?

“Která forma [topické léčby] je pro konkrétního pacienta optimální, závisí na jeho individuálních preferencích a problémech,” říká Dr. Scarlett.

Zaneprázdnění lidé mohou upřednostňovat náplast před gelem nebo krémem, který je třeba aplikovat několikrát denně. Jiní mohou mít problémy s náplastmi, které způsobují vyrážku z lepidla nebo nezůstávají připevněné k určitým částem těla, jako jsou klouby a kolena; v těchto případech dává krém nebo gel větší smysl.

Aktuální léky proti bolesti a bezpečnostní problémy

Navzdory tomu, že jsou topická NSAID aplikována na kůži, vstupují do krevního oběhu a mohou způsobit závažné nebo dokonce potenciálně život ohrožující alergické reakce, takže každý alergický na aspirin nebo jiné formy NSAID by se měl těmto lokálním formám také vyhýbat. Vedlejším účinkem mohou být také vyrážky nebo kontaktní dermatitida.

Další možností je riziko gastrointestinálního (GI) krvácení. Absorpce těchto léků tělem je minimální, takže teoreticky mohou být bezpečnější pro lidi, kteří mají v anamnéze krvácivé vředy nebo užívají léky na ředění krve a mohlo by u nich být zvýšené riziko krvácení do GI, říká Scarlett. “To znamená, že žádná randomizovaná kontrolní studie [zlatý standard v medicíně] to nikdy neprokázala, takže varování zůstávají na příbalových informacích a obezřetní lékaři stále o těchto potenciálních rizicích diskutují se svými pacienty.” ”

Lidé používající nesteroidní topickou terapii by během dnů, kdy používají topické formy, neměli užívat žádná orální nesteroidní léčiva, a to ani volně prodejná, jako je Advil nebo Aleve, kvůli možnosti krvácení do GI nebo problémů s ledvinami. Acetaminofen by měl být bezpečný, ale vždy je nejlepší se nejprve poradit se svým lékařem.

Mezi narkotiky nebo topickými léky NSAID na předpis a těmi, které jsou dostupné bez lékařského předpisu, existuje řada možností, jak zmírnit bolest. Promluvte si se svým lékařem o úrovni léků, které vám nejvíce pomohou.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v oblasti léčby bolesti

Telemedicína pro fyzioterapii: Funguje to!

Fyzikální terapeuti i jejich klienti považují virtuální fyzickou terapii za překvapivě efektivní.

Od Abby Ellin 20. května 2020

Ted Danson se pro úlevu od bolesti obrací k meditaci

Díky meditaci od roku 1995 herec zjistil, že je účinný při zmírňování chronické bolesti, což podporuje rostoucí počet výzkumů.

Od Michele Shapiro 29. ledna 2020

Jak vám vedení deníku symptomů může pomoci zvládat zánětlivé bolesti zad

Sledování bolesti, ztuhlosti a dalších příznaků může pomoci určit účinnou léčbu a zabránit progresi do vážnějšího stavu.

Od Briana P. Dunleavyho, 21. listopadu 2019

8 tipů pro zvládání zánětlivých bolestí zad

Tyto přístupy váš stav nevyléčí, ale mohou vám pomoci zvládnout nepohodlí a zabránit dalšímu zranění.

Od Briana P. Dunleavyho, 21. listopadu 2019

Americká toxikologická střediska zaznamenala prudký nárůst hovorů kvůli používání Kratom, uvádí nová studie

Podle nového výzkumu může populární, ale neregulovaný bylinný doplněk vyvolat vážné následky, včetně záchvatů, kómatu a smrti.

Od Don Rauf 21. února 2019

Jak spát, když vás bolí

Do 17. listopadu 2017

4 kroky k rychlejšímu zotavení podvrtnutí kotníku

Do 17. listopadu 2017

R. I. C. E. za vyvrtnutý kotník?

Do 15. listopadu 2017

Tipy odborníků na úlevu od bolesti ramen

Do 14. listopadu 2017

10 typů bolesti a jak můžete získat úlevu

Bolesti hlavy se liší od bolestí svalů nebo osteoartrózy. Vaše léčba by měla být také odlišná.

Od Elizabeth Shimer Bowers, 13. října 2015 “

Neexistuje nic jako horký šálek kávy ráno nebo studená sklenice ledové vody v horkém dni – pokud ten první doušek nepřinese do úst úlev. Viník? Citlivost zubů.

Citlivosti zubů si můžete všimnout při jídle teplých nebo studených jídel, pití studených nebo horkých nápojů nebo při dýchání studeného vzduchu, “říká Craig Valentine, DMD, mluvčí Akademie obecné stomatologie.

Citlivost zubů

Každý zub je tvořen dentinem, tkání v jeho jádru, které je pokryto ochranným povlakem skloviny. Pokud se sklovina opotřebuje nebo se rozpadne a odhalí dentin, může zub (nebo zuby) pociťovat pocity včetně bolesti.

Recese dásní způsobená příliš tvrdým či nesprávným čištěním může vést k expozici dentinu, stejně jako prasknutí nebo prasknutí zubů nebo skřípání a sevření zubů. Příčinou může být také zdravotní stav, jako je bulimie nebo kyselý reflux. Roli může hrát i dieta – kyselá jídla jako rajčata a citrony a nápoje jako sportovní a energetické nápoje mohou rozpouštět sklovinu.

Prevence ztráty skloviny a citlivosti zubů

Poškození skloviny je nevratné, “říká doktor Valentine.„ Jakmile je smalt opotřebovaný, neexistuje způsob, jak jej „vypěstovat“ zpět. „Jde o to zabránit škodě nebo ji zastavit.

V první řadě Valentine doporučuje dobrou ústní hygienu:

Používejte kartáček s měkkými štětinami a vyhněte se přílišnému čištění zubů. Používejte správnou techniku, včetně držení zubního kartáčku v úhlu 45 stupňů k zubům a jeho pohybování krouživými pohyby. Zvažte investici do elektrického zubního kartáčku, z nichž většina používá kruhový čisticí vzor. Omezte nebo vyřaďte ze stravy kyselá jídla a nápoje. Pokud to není možné, vypláchněte si ústa vodou po jídle nebo pití těchto předmětů a počkejte alespoň půl hodiny, než si vyčistíte zuby. Dávejte si pozor na sevření a broušení. Valentine říká, že oba mohou způsobit citlivost zubů. „Nejlépe se to dá zvládnout nošením chrániče úst během spánku a vyhýbáním se sevření nebo žvýkačkám během dne,“ říká. Nezapomeňte navštívit zubaře na čištění a vyšetření každých šest měsíců.

After Damage is Done

Někdy bez ohledu na to, jak moc se snažíte, jeden nebo více zubů začne být citlivých. Pokud je vaše citlivost na horních nebo dolních špičkách (také známých jako „špičáky“) nebo premolářích, pravděpodobnou příčinou jsou ustupující dásně. Rozpad nebo eroze skloviny může ovlivnit jakýkoli zub.

Prvním krokem je návštěva zubního lékaře, který může vypracovat vhodný léčebný plán. V závislosti na vaší situaci možnosti zahrnují:

Použití speciální zubní pasty. Po několikanásobném použití mohou určité druhy zubních past zablokovat pocit citlivosti nervu. Aplikace fluoridového gelu. Fluoridový gel používaný v zubní ordinaci může pomoci posílit zubní sklovinu a snížit pocit citlivosti. Pohled na seriózní zubní ošetření. Pokud je citlivost důsledkem kazu nebo jiného problému se zuby, může pomoci korunka. Pokud je příčinou tkáň dásně ustupující z kořene zubu, může problém vyřešit chirurgický gumový štěp. V závažných případech může být kořenový kanál nejlepší možností, jak pomoci léčit citlivost zubů.

Když jsou citlivé zuby problémem a změny životního stylu nestačí k tomu, aby vám ulehčily, úzká spolupráce se zubním lékařem vás dovede k nejlepšímu řešení.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v oblasti zubního zdraví

6 nejlepších elektrických zubních kartáčků pro zdravější zuby

Díky špičkovým technologiím a praktickým funkcím usnadňují elektrické zubní kartáčky důkladnější čištění. Zjistěte, který model je pro vás.

Od Caitlin McCormack 13. května 2018

6 nejlepších produktů pro bělení zubů

Pokud chcete, aby váš úsměv měl takový „perleťově bílý“ efekt, možná budete chtít zabořit zuby do těchto produktů na bělení zubů.

Od Caitlin McCormack 6. května 2018

Pití alkoholu zvyšuje výskyt bakterií v ústech způsobujících nemoci

Změny v ústních mikrobech mohou vést k onemocnění dásní, srdečním problémům a rakovině, říká studie.

Od Don Rauf, 24. dubna 2018

Čistíte si zuby příliš tvrdě?

Pokud máte citlivé zuby, příliš tvrdé čištění nebo použití špatného zubního kartáčku může příznaky zhoršit. Naučte se správnou techniku ​​kartáčování. . .

Od Lisa Haneyová, 27. listopadu 2017

Co je eroze skloviny?

Vaše každodenní návyky – od toho, co jíte a pijete, až po kartáčování – mohou zubům škodit.

Od 14. listopadu 2017

10 zubních mýtů, odhaleno

Existuje mnoho mylných představ o tom, co je potřeba k udržení zdravých zubů. Oddělte skutečnost od fikce.

Od 14. listopadu 2017

Chcete domácí prostředky na čištění falešných zubů?

Do 14. listopadu 2017

Jak přestat svírat zuby, abyste si chránili úsměv

Do 14. listopadu 2017

7 Přírodní prostředky proti bolesti zubů

Do 14. listopadu 2017

8 překvapivých jídel, které váš zubař nebude jíst

Autor: Madeline R. Vann, MPHA 14. srpna 2017 “

Jíst. Štětec. Nit. Opakovat! Víte, že klíče ke zdraví zubů zahrnují zubní kartáček, zubní nit a vyhýbání se určitým jídlům (myslete na lepkavé, sladké pochoutky).

Věděli jste ale, že některé potraviny jsou ve skutečnosti dobré pro vaše zuby a dásně? Ukázalo se, že jednoduše jíst oběd může být součástí vaší každodenní zubní rutiny.

Například potraviny bohaté na vápník pomáhají zajistit nejen silné kosti, ale také zdravé zuby. Mezi další prospěšné občerstvení patří ty, které obsahují polyfenoly a probiotika, což může pomoci podpořit zdravé prostředí v ústech.

Takže do toho-zakousněte se do těchto potravin přátelských k zubům (navíc se podívejte, kterým se vyvarovat).

Udělejte svého zubaře pyšným: zdravé potraviny pro zdravé zuby

Mléko. “Mléko je jedním z hlavních zdrojů cukrů ve stravě,” říká Ellie Phillips, DDS, zakládající člen neziskové Americké akademie pro orální systémové zdraví a autor knihy Kiss Your Dentist Goodbye.

Ale to není omluva pro šetření na bílých věcech: Pití mléka může ve skutečnosti podporovat zdravé zuby a kosti. “Cukr v mléce je laktóza, která zubům nejméně škodí,” vysvětluje doktor Phillips a vápník obsažený v nápoji pomáhá dětem vyvinout silné mléčné a dospělé zuby. https://harmoniqhealth.com

Kromě toho, říká Phillips, studie ukázaly, že když se jídla způsobující dutiny jedí spolu s mlékem (sušenky, někdo?), Mléko může skutečně pomoci chránit zuby před poškozením.

Comparar listados

Comparar

ESTA PÁGINA WEB ES EXCLUSIVAMENTE PARA MAYORES DE 18 AÑOS. VERIFICA TU EDAD PARA CONTINUAR.

TuEncanto.com No es una Agencia de escorts. La web TuEncanto.com es una web de anuncios clasificados la cual no se responsabiliza de los textos, fotos o publicaciones que hagan sus usuarios registrados. En TuEncanto.com se anuncian profesionales independientes que no tienen ninguna vinculación laboral ni profesional con dicha marca que no sea la de meramente publicitaria de sus anuncios. TuEncanto.com no comercializa directamente los eventuales servicios que pudieran ofrecer dichos profesionales. Las relaciones que pudieran establecer los usuarios de la web con terceros y viceversa corren bajo su plena responsabilidad no teneindo la web ningún tipo de interés o participa con alguna. TuEncanto.com es una marca registrada de "Lo tengo todo Papi S.L.".