14. března 2019 Konstantní nutkání močit

14. března 2019 Konstantní nutkání močit

Nos a dutiny přinášejí každý den asi jeden až dva litry hlenu, říká Samer Fakhri, MD, docent otolaryngologie na lékařské fakultě University of Texas v Houstonu. “Normálně se veškerý ten hlen dostane do zadní části tvého hrdla a ty ho spolkneš. Když jsou řasinky poškozeny kouřením, hlen se zálohuje v dutinách a začnou se tam množit bakterie. To může vést k infekci dutin.”

Spojení mezi kouřením a problémy ORL

Jakmile vdechnete tabákový kouř, začne vám dráždit celé horní dýchací cesty. Dráždivé plyny jako čpavek a formaldehyd způsobují, že váš nos a dutiny produkují více hlenu. Stáváte se náchylnější k nachlazení a alergiím a nakonec k rakovině hrdla a plic.

Dr. Fakhri říká, že s kouřením jsou spojena další rizika související s ORL:

Chronická sinusitida. „Pokud budete i nadále kouřit, když máte infekci dutin, je větší pravděpodobnost vzniku chronické sinusitidy,“ říká. Kompromitované chirurgické výsledky. „Pokud potřebujete operaci sinusové choroby, výsledky jsou u kuřáků mnohem horší,“ říká Fakhri. Negativní účinky na smysly. Kouření může vést ke snížení chuti a čichu. Rakovina. Dlouhodobé vystavení kouření je spojeno s rakovinou nosu a dutin. Kouř z druhé ruky. „Pasivní kouření je spojováno s chrápáním, respiračními infekcemi a infekcemi uší u dětí,“ varuje Fakhri.

Fakhri také říká, že kouření snižuje imunitní funkce, což je obranný mechanismus vašeho těla před nemocemi. Jakmile přestanete kouřit, může to trvat několik měsíců až několik let, než se nos a dutiny vrátí do normálu.

Kuřáci tráví v nemocnici o 25 procent více času než nekuřáci, je u nich dvakrát vyšší pravděpodobnost, že zemřou před dosažením věku 65 let, a za každou vykouřenou cigaretu mohou přijít až o 20 minut života.

Lékaři ORL vidí výsledky kouření z nosu, dutin a krku zblízka, takže jejich rady vycházejí ze zkušeností: Kouření a dobré zdraví dutin se nemísí.

Další informace najdete v Centru uší, nosu a hrdla Doctor’s Ask.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v uchu, nosu Hrdlo

Jak bezpečně používat Neti Pot

Máte problémy s alergiemi a dutinami? Zde je návod, jak může síťový hrnec pomoci.

Od Genevieve Scarano, 22. června 2018

Recenze NeilMed NasaFlo Neti Pot

NeilMed NasaFlo Neti Pot vám může pomoci udržet problémy s alergiemi a dutinami na uzdě.

Od Genevieve Scarano, 22. června 2018

Jak léčit opakující se ušní infekce

Chronické ušní infekce mohou udělat více než způsobit bolest – mohou také vést ke ztrátě sluchu. Další informace o léčbě a prevenci vám mohou pomoci zvládnout. . .

Od Denise Mann, 15. června 2016

5 Překvapivé příznaky ušní infekce

Od 15. června 2016 od Reginy Boyle Wheelerové

7 věcí, které zvyšují vaše riziko infekcí uší

Autor: Diana Rodriguez, 15. června 2016

Kdy navštívit lékaře kvůli infekci uší

Infekce uší mohou být bolestivé a obtěžující, a přestože mnohé lze vydržet doma, jiné budou vyžadovat výlet k lékaři.

Od Madeline R. Vann, MPH 15. června 2016

5 přírodních léků na ušní infekce

Bolest ucha způsobená infekcí ucha neznamená vždy, že potřebujete antibiotika. Místo toho vyzkoušejte tyto domácí strategie, abyste se cítili lépe.

Od Madeline R. Vann, MPH 15. června 2016

10 neuvěřitelných faktů o vašem čichu

Smysl je silnější, než byste si kdy dokázali představit.

Od Nancie George 3. října 2014

Nyní slyšte toto: zvonění v uších může znamenat vážnou nemoc

Neustálý hluk hučení v uších – zvonění v uších – vás může zbláznit, ale může to být také symptom nemocí, o kterých byste neměli podezření.

Od Ariana Marini, 4 harmoniqhealth.com. srpna 2014

Měli byste si dělat starosti s bolestí uší vašeho dítěte?

Protože malé děti nemohou vždy sdělit, jak se cítí, může být diagnostika ušní infekce složitá. Zde jsou zřetelná znamení, která zjistí, zda ano. . .

Od Helen Troy, 28. února 2014 “

Představte si, že plánujete dovolenou snů-13hodinový let do Sydney, abyste si mohli zaplavat ve Velkém bariérovém útesu a projet se po australském vnitrozemí. Máte toho hodně co organizovat a balit, a myšlenka řešit menstruaci tak daleko od domova vám začíná dělat starosti. Zvládnete při tak dlouhém letu nepříjemné křeče a bolesti zad? Pokud vám přijde menstruace, když jste na dovolené, budete stále moci šnorchlovat mezi korály?

Vaše menstruace a síla stresu

I když možná neplánujete dobrodružství po celém světě, stres a úzkost se na vás – a na vaší menstruaci – pořád mohou podepsat. Ačkoli určitý stres může být dobrý a dokonce nám může pomoci sami se sebou bojovat, příliš mnoho může negativně ovlivnit zdraví. Tělo je citlivé na jakákoli neočekávaná narušení. Nadměrné znepokojení může trávicí systém přeplnit a způsobit stresové příznaky jako průjem, časté močení a bolesti břicha; plicní systém může reagovat rychlým dýcháním.

Ovlivněn může být i ženský reprodukční systém. Ve skutečnosti může u některých žen hrát roli stres způsobující nepravidelnou nebo vynechanou menstruaci. Jak hladiny stresu stoupají, existuje šance, že se vaše menstruace dočasně zastaví, což je stav známý jako sekundární amenorea.

(Pokud se s amenoreou potýkáte několik měsíců, může se vás lékař zeptat na vaši zdravotní historii a provést různé testy, včetně kontroly hladiny hormonů. Těhotenství, cysty, nádory, hormonální nedostatky a jiné faktory než stres mohou způsobit více než jedno zmeškané období)

Jak může stres ovlivnit menstruaci

O vztahu mezi stresem a menstruací se toho moc neví. Stres však určitě hraje roli při potlačení fungování hypotalamu, který ovládá hypofýzu – hlavní žlázu těla – která zase ovládá štítnou žlázu a nadledviny a vaječníky; všichni společně pracují na správě hormonů.

Ovariální dysfunkce může vést k problémům s produkcí estrogenu, ovulací nebo jinými reprodukčními procesy. Estrogen je důležitý hormon, který pomáhá budovat děložní sliznici a připravuje tělo na těhotenství. Pokud vaječníky nepracují správně, mohou vedlejší účinky zahrnovat menstruační cyklus, včetně vynechání menstruace nebo nepravidelné menstruace.

Získání zpět na trať

Protože stres může ovlivnit část mozku zodpovědnou za produkci hormonů, může vyřadit hormonální hladiny z ničeho, což může vést ke změnám ve frekvenci a délce vaší menstruace.

Snížení úrovně stresu nebo nalezení účinných mechanismů zvládání může vašemu tělu pomoci vrátit se do normálního menstruačního období. Mluvit s terapeutem nebo případně užívat léky proti úzkosti může snížit stres a pomoci vám zvládat stresové příznaky, případně umožní vašemu systému vrátit se k pravidelnosti.

Není možné úplně odstranit stres z vašeho každodenního života, ani byste nechtěli. Nalezení zdravých metod, jak se vyrovnat s nadměrným stresem, je nejlepší způsob, jak nenechat zničit přirozené fungování vašeho těla.

Další informace najdete v PMS centru Everyday Health.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví žen!

Nejnovější v předmenstruačním syndromu

Těchto 5 předplatných boxů PMS vám pomůže dobýt vaše další období

Vezmi si to, teto Flo.

Od Katie Robinson 22. května 2018

7 důvodů, proč máte periodickou bolest

Od Jordan Davidson, 5. ledna 2018

8 potravin, které pomáhají bojovat s PMS

Chcete snížit podrážděnost, nadýmání a křeče, ke kterým dochází každý měsíc? Přeskočte chipsy a čokoládu a místo toho sáhněte po těchto bohatých jídlech. . .

Od Beth W. Orenstein, 2. ledna 2013

Mléčná kúra pro kontroverzi kampaně PMS

Máte PMS? Nová reklamní kampaň od zpracovatelů mléka vrhá moo-džus jako lék na předmenstruační příznaky-zaměřený na muže, kteří musí své manželce čelit. . .

Od Katie Kerns Geer, 12. července 2011

Kognitivní terapie pro PMS a PMDD

Ukázalo se, že kognitivní terapie pomáhá lidem s depresí a úzkostí, proto by měla pomoci i ženám, které pociťují emoční příznaky PMS resp. . .

Od Krisha McCoy 22. září 2010

Prozkoumejte možnosti léčby PMDD

Od nadýmání břicha po úzkost a deprese jsou příznaky PMDD často závažné. Znáte své možnosti léčby PMDD?

Od Krisha McCoy 22. září 2010

5 doplňků, které mohou zmírnit příznaky PMS

Mohou vitamíny a minerály potlačit příznaky premenstruačního syndromu v zárodku? Zde je přehled doplňků, které jsou studovány v souvislosti s PMS.

Od Krisha McCoy 22. září 2010

Co je syndrom polycystických vaječníků?

Nadměrná hormonální produkce spojená s PCOS může interferovat se schopností ženy ovulovat – a může také vést ke kůži a váze. . .

Od Krisha McCoy 22. září 2010

Fakta o ženských hormonech

Svou špatnou náladu viníte ze svých hormonů – ale jak moc o nich opravdu víte? Získejte dávku estrogenu, progesteronu a dalších.

Od Krisha McCoy 22. září 2010

Teenův průvodce po jejím prvním období

Zapomeňte na vážné „řeči o menstruaci“ – zde je návod, jak skutečně otevřít komunikační linky a pomoci dceři zvládnout první menstruaci.

Od Krisha McCoy, 22. září 2010 “

Zařízení určená k léčbě inkontinence moči fungují buď zastavením toku moči, nebo změnou polohy močového měchýře a močové trubice, aby lépe umožňovaly kontrolu močového měchýře.

Tato zařízení nejsou tak populární jako jiné léčby inkontinence, jako jsou Kegelova cvičení, trénink močového měchýře a léky. Existují však lidé, kteří je pravidelně používají, a lékaři, kteří je nadále předepisují svým pacientům.

Zařízení pro léčbu inkontinence

Pesar. Jedná se o latexové nebo silikonové zařízení, které lze použít k léčbě stresové inkontinence u žen. Pesar je vložen do pochvy a opírá se o zadní část stydké kosti a podporuje močový měchýř. Pesary jsou k dispozici v různých formách, včetně tvarů koblih a kostek, a musí je namontovat lékař. Proces přizpůsobení je podobný výběru pohodlných bot, protože pacient několik minut chodí, aby viděl, jak se zařízení cítí. “Pesary existují už tisíciletí,” řekla MD Jean Fourcroyová, urologka Washingtonu D.C., konzultanta armádní nemocnice Waltera Reeda a bývalý soudní lékař pro správu potravin a léčiv. “Opravdu ošetřuješ prolaps pánevního dna” nebo ochabnutí pánevních orgánů (močový měchýř, děloha) kvůli oslabeným svalům a pojivové tkáni, které se normálně táhnou přes dno pánve, aby poskytly oporu. Těsnění moči. Jedná se o lepicí pěnové podložky, které ženy umísťují přes otvor močové trubice. Podložka vytváří těsnění a zabraňuje úniku moči a zajišťuje léčbu inkontinence. Podložka je před močením odstraněna a poté nahrazena novou. Podložku lze nosit během cvičení nebo fyzické aktivity, ale neměla by se nosit během pohlavního styku. Měly by být použity pouze k léčbě stresové inkontinence. Uretrální vložka. Tyto malé zátky zavádějí ženy do močové trubice, aby se zabránilo úniku, a jsou odstraněny před močením. Bývají nepohodlné a nesou vysoké riziko infekce močových cest, a proto nejsou oblíbenou formou léčby inkontinence. “Na trhu není žádná oblíbená uretrální zátka,” řekl Craig Comiter, MD, docent urologie na Stanford University Medical Center a mluvčí Americké urologické asociace. “Mnoho bylo vynalezeno, ale žádný z nich se opravdu nestal populárním.” “Další podobná zařízení přicházejí ve formě víček nebo přísavek, které se hodí přes močovou trubici.” Tyto uretrální štíty jsou pohodlnější, ale lze je používat pouze několik hodin. Zařízení pro podporu hrdla močového měchýře. Toto zařízení je pružný prsten se dvěma hřebeny. Po vložení do pochvy hřebeny tlačí na vaginální stěny a podporují močovou trubici. Zvednutím hrdla močového měchýře poskytuje lepší kontrolu močového měchýře u žen trpících stresovou inkontinencí. Zařízení musí odpovídat velikosti a musí být po močení vyjmuto a vyčištěno. Zařízení na podporu krku močového měchýře mohou být nepohodlná a mohou způsobit infekce močových cest. Umělý močový svěrač. Toto malé zařízení je chirurgicky implantováno do mužů, aby poskytlo léčbu stresové inkontinence. Kolem močové trubice těsně přiléhá manžeta ve tvaru koblihy, zatímco uvnitř šourku je umístěna pumpa. Manžeta se nafoukne a stlačí močovou trubici, čímž zabrání úniku moči. Když se muž potřebuje vymočit, pomocí pumpy vypustí manžetu a otevře močovou trubici. Během několika minut se manžeta sama znovu nafoukne.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v oblasti inkontinence

Mysl nad močovým měchýřem: Může meditace všímavosti pomoci lidem s inkontinencí?

Výzkum naznačuje, že meditace všímavosti při správném cvičení snižuje frekvenci a naléhavost epizod hyperaktivního močového měchýře.

Od Matt Seidholz, 28. srpna 2019

5 nových zařízení, která vám mohou pomoci spravovat hyperaktivní močový měchýř

Pokud behaviorální terapie nebo léky selžou, tyto nové technologie dávají lidem s OAB více možností péče.

Od Matt Seidholz 14. března 2019

Neustálé nutkání močit? Tipy pro přirozenou správu OAB

Do 17. listopadu 2017

Problém s močovým měchýřem? Top 10 mýtů o hyperaktivním močovém měchýři

Do 17. listopadu 2017

Fyzikální terapie pro hyperaktivní močový měchýř

Do 14. listopadu 2017

9 Osvědčená léčba hyperaktivního močového měchýře

Do 14. listopadu 2017

Práce prostřednictvím inkontinence na pracovišti

Hyperaktivní močový měchýř není nikdy pohodlný, ale zvláště nepohodlný může být, když jste v práci. Tyto tipy vám pomohou ukázat vaši močovou inkontinenci. . .

Od Beth W. Orenstein 14. září 2015

Venku a kolem s inkontinencí

Nedovolte, aby vás inkontinence uvízla uvnitř. Se správnými tipy a triky pro správu inkontinence si můžete dopřát venkovní zábavu s přáteli a. . .

Autor: Wyatt Myers, 8. července 2013

Souvislost mezi močovou inkontinencí a depresí

Problémy s močovým měchýřem mohou ovlivnit vaše emoční zdraví, bez ohledu na to, co je jejich příčinou. Ale léčba inkontinence moči může pomoci zmírnit příznaky deprese. . .

Od Jeanie Lerche Davisová, 11. ledna 2013

Botoxové injekce: Možnost urgentní inkontinence?

Do 9. října 2012 “

Ústředí FDA se nachází ve městě White Oak, Maryland. Al Drago/

24. července 2018

Brzy bude existovat další možnost léčby pro ženy s příznaky endometriózy. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dnes oznámil, že schválil, aby společnost AbbVie prodávala v USA lék Orilissa (elagolix) k použití při léčbě bolesti způsobené endometriózou. Užíván jako denní pilulka, lék by měl být k dispozici v lékárnách již letos v srpnu.

Drogu vyrábí společnost AbbVie ve spolupráci s Neurocrine Biosciences.

Endometrióza je chronické onemocnění závislé na estrogenu, při kterém tkáň podobná endometrii roste mimo dělohu, obvykle na vaječnících, vejcovodech a okolní tkáni, což způsobuje silnou bolest, silné krvácení, léze a někdy problémy s plodností.

Comparar listados

Comparar

ESTA PÁGINA WEB ES EXCLUSIVAMENTE PARA MAYORES DE 18 AÑOS. VERIFICA TU EDAD PARA CONTINUAR.

TuEncanto.com No es una Agencia de escorts. La web TuEncanto.com es una web de anuncios clasificados la cual no se responsabiliza de los textos, fotos o publicaciones que hagan sus usuarios registrados. En TuEncanto.com se anuncian profesionales independientes que no tienen ninguna vinculación laboral ni profesional con dicha marca que no sea la de meramente publicitaria de sus anuncios. TuEncanto.com no comercializa directamente los eventuales servicios que pudieran ofrecer dichos profesionales. Las relaciones que pudieran establecer los usuarios de la web con terceros y viceversa corren bajo su plena responsabilidad no teneindo la web ningún tipo de interés o participa con alguna. TuEncanto.com es una marca registrada de "Lo tengo todo Papi S.L.".